ICA, Avrupa Özel Otoyol İşletmecileri Zirvesinde Sürdürülebilirlik Vizyonunu Anlattı

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ICA bu doğrultuda hayata geçirdiği birçok yenilikçi teknoloji ve çözüm ile sektörüne öncülük ediyor. Avrupa Özel Otoyol İşletmecileri Birliği’nin (ASECAP) tek Türk üyesi ICA, sürdürülebilirlik alanındaki vizyonunu 8-9 Haziran 2022 tarihleri arasında Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen ASECAP Sürdürülebilirlik Forumu’nda anlattı. 

ASECAP Genel Kurulu’na ve zirve kapsamında ilk kez düzenlenen Sürdürülebilirlik Forumu’na Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmecisi ICA’nın Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, IC Holding Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü Burak Işık katılım gösterdi. Zirvede “İklim Değişikliği ile Mücadelede Akıllı Ulaşım Sistemleri” başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Işık, IC Holding’in ve ICA’nın sürdürülebilirlik alanındaki yaklaşımını ve bu alanda hayata geçirdiği yenilikçi uygulamaları anlattı.

İLERİ TEKNOLOJİ UYGULAMALARI PAYLAŞILDI

Konuşmasında ICA’nın faaliyetleriyle BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin sekizini doğrudan desteklediğini belirten Işık, çevresel, sosyal ve yönetişimsel (ESG) alanda atılan adımları bir sunumla paylaştı. Işık, çevre yönetimi, enerji ve emisyon yönetimi, biyoçeşitlilik alanındaki faaliyetler hakkında bilgi verdi. Sera etkisinde ulaşım sektörünün önemli rol oynadığını vurgulayan Işık, akıllı ulaşım sistemlerinin ve dijitalleşmenin güvenli, çevre-dostu ve sürdürülebilir bir ulaşım altyapısı kurulmasında anahtar rol üstlendiğini belirtti. Işık günümüzde otoyol üzerindeki karbon salınımının ölçülmesinin, etkin trafik yönetiminin, gereken durumlarda en hızlı müdahale ile trafik işlerliğinin sağlanmasının ve elektrikli şarj altyapısının geliştirilmesinin önemine işaret etti. Işık, ICA tarafından devreye alınan ve 7/24 esası ile etkin trafik yönetimini sağlayan ileri teknolojili ITS, VMS ve VTS sistemleri hakkında elde ettikleri verileri paylaştı.

Işık ICA’nın sürdürülebilirlik ve sosyal vizyonu kapsamında, İstanbul Boğazı’nı gemi kaynaklı kirlilikten korumak üzere hayata geçirdiği Deniz Kirliliği Tespit Projesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda sürüş güvenliğini en üst düzeye çıkartacak Sürdürülebilir Yol Emniyeti Geliştirme Projesi hakkında bilgiler verdi. Sürdürülebilirlik alanında sektörüne öncülük eden ICA’nın kurduğu teknik altyapı ve attığı kararlı adımlar ASECAP üyesi özel otoyol işletmecisi kurumların temsilcileri tarafından ilgi ve takdirle izlendi.

ICA Hangi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için çalışıyor? Öğrenmek için tıklayın!

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.