Responsible Marketing Agency (Sorumlu Pazarlama Ajansı) Endüstrinin “Medya ve Kreatifi İlerlemeye Uygun” Haline Getirmesine Yardım Etmek İçin Ortaya Çıktı

RMA (Responsible Marketing Agency), markalara, ajanslara ve yayıncılara sürdürülebilirlik merceğinden rekabet avantajlarını hızlandırmak için bir dizi hizmet sunarak önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Medya dünyası iklim krizindeki rolüyle boğuşurken RMA; medya, dijital ve pazarlama müşterilerinin sorumlu ve ilerici uygulamalarla sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirmelerine yardımcı olma misyonuyla yeni bir uzman türü olarak faaliyete geçti.

RMA’nın etik anlayışa sahip medya ve pazarlama profesyonellerinden oluşan ekibi, markaların, ajansların ve yayıncıların rekabet avantajını hızlandırmalarına, yetenekleri şekillendirmelerine ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda güvenilir çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) yol haritaları ve KPI’lar sunmalarına yardımcı olacaktır.

Dünya Reklamverenler Federasyonu’nun (WFA) ve Kantar’ın Sürdürülebilir Pazarlama 2030 raporunda belirtildiği gibi, müşteri odaklı pazarlamacılarının %39’u, şirketlerinin kaynak, bilgi ve beceri eksikliğini öne sürerek sürdürülebilir uygulamalara yönelik ilk adımlarını ancak şimdi attığını söylüyor, %15’i ise henüz başlamadı.

RMA bunu ele almak için sürdürülebilirlik merceğinden danışmanlık, yetkilendirme, strateji ve ortaklıkları kapsayan esnek hizmet modelleri sunarak çok önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

RMA’nın uzmanları, iş büyümesiyle senkronize edilmiş olumlu toplumsal etki sağlamak için çabalarken, müşterilerin bir sonraki adım için plan yapmasına yardımcı olma konusunda tutkulu. İlk müşterileri arasında, reklamverenlerin medya tedarik zincirindeki sera gazı emisyonlarını azaltabileceği on yolu kapsayan çığır açan bir rapor oluşturmak için son zamanlarda işbirliği yaptığı alkollü içki devi Diageo ve WFA yer alıyor.

RMA’nın pazarlamanın taktik yönüne mi yoksa yaratıcı yönüne mi (veya her ikisine birden) daha fazla odaklanacağı açık değil; ancak ne olursa olsun, lansmanı, hem üretim sırasındaki önemli tedarik zinciri emisyonları hem de dağıtım ve görüntülemede kullanılan büyük miktarlarda enerji sayesinde, markaların değerlerini özgün bir şekilde aktaran etkili, ilgi çekici kreatifler sunmak için pazar ve tüketici baskısını dengelemeye çalışan pazarlamacılar ve reklamcılar için bir dönüm noktasına geldi.

Şirket, sorumlu, sürdürülebilir ve ilerici pazarlama çözümleri sağlayacak programlar oluşturmak ve şekillendirmek için danışmanlık hizmetleri sunacağını söylüyor. Ekip ayrıca müşterilerin ilerici pazarlama programlarını ilerletmek için üçüncü taraf ilişkileri kurmasına ve yönetmesine yardımcı oluyor.

“RMA’nın Manifestosu, markaların medya ve pazarlama ortamında sorumlu davrandığında başarılarının derinleştiğini belirtiyor. RMA’nın kurucusu ve 20 yılı aşkın deneyime sahip Bloom Network’ün Başkan Yardımcısı Hannah Mirza, marka güvenliğinden sürdürülebilirliğe, kapsayıcılık ve etik pazarlama uygulamalarına kadar, modern pazarlamacının başarısı medyayı ve kreatifi ilerlemeye uygun hale getirmeye bağlı” diyor. “Ancak, çoğu kez, ESG pazar çözümleri olgunlaşmamış ve amaca uygun değil.”

“Müşterilerin keşfedilmemiş, karmaşık durumlarda başarılı olmalarına yardımcı olmayı seviyorum – iş büyümesi için fırsatlar yaratıyorum. Özgün, performans odaklı ve güvenilir bağımsız danışmanlar olarak; şimdi, bağımsız analiz yoluyla programatikte tedarik yolu optimizasyonu, medya dekarbonizasyon stratejileri ve DEI programları dahil olmak üzere tam hizmet kapasitesi sunuyoruz.”

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.