Türkiye’de Rainforest Alliance Sertifikalı İlk Özgün Markalı Ürün Migros Mağazalarında! 

Migros, Türkiye’de Rainforest Alliance sertifikalı ilk özgün markalı ürünü, sağlıklı yaşamı destekleyen ve çevreye özenli ürünleriyle öne çıkan M Life markası altında tüketicilerle buluşturuyor.

Migros, Ordu’da rejeneratif tarım yapan üreticiler tarafından Rainforest Alliance sertifikası ile üretilmiş çiğ fındıkları bünyesindeki M Life markasıyla satışa sundu.

Migros, Türkiye’de Rainforest Alliance sertifikasına sahip ilk özgün markalı ürün olan M Life çiğ fındıkların satışına başladı.

Tarımsal üretim süreçlerinin orman, iklim, insan hakları ve geçim kaynakları çerçevesinde doğa dostu üretim modeli Rainforest Alliance standartlarına uygun olarak yetiştirilen fındıklar, Ordu’da rejeneratif tarım ile üretim yapan üreticiler tarafından üretiliyor.

Rainforest Alliance sertifikası; su kaynaklarını, doğal bitki örtüsünü ve yaban hayatı koruyor

Dünya çapında geçerli olan Rainforest Alliance sertifikası, tarımın sürdürülebilirliğini destekleyen yöntemlerle ürünlerin yetiştirildiğini gösteriyor. Sertifikasyon programına dahil olan üreticilerin üretim süreci, sosyal, ekonomik ve çevresel uygunlukları bağımsız denetçiler tarafından düzenli olarak denetleniyor. Veriye dayalı sertifikasyon programları ve tarımsal eğitimlerle sistemin devamlılığı sağlanıyor. Tarımın sürdürülebilirliği, üreticinin emeği ve insan hakları gözetilerek gerçekleştirilen üretimde, toprak ve su kaynakları verimli bir şekilde kullanılırken, doğal bitki örtüsü, yaban hayat ve biyoçeşitlilik korunuyor. Sertifikasyon programları, ormansızlaşmayla mücadele sağlıyor ve karbon depolamasını artıran arazi yönetimi yöntemlerini destekliyor.

Rainforest Alliance sertifikası ile üretilen çiğ fındıklar; Migros’un organik, sınırlı kalorili, glütensiz ve benzeri özel tüketim tercihlerine kolay erişim sağlayan, sağlıklı yaşamı destekleyen ve çevreye özenli ürün portföyüne sahip özgün markası M Life markası altında satışa sunuldu.

Migros Hangi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için çalışıyor? Öğrenmek için tıklayın!

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.