AGESA “Her Yaşta Fonu” ile Senex’e destek veriyor

“Sürdürülebilir Kakınma Hedefleri 10: Eşitsizliklerin Azaltılması hedefine göre “Büyüyen eşitsizliklerin giderilmesi için, en düşük gelirli %10’u güçlendiren, cinsiyet, ırk ve etnik kökene bakmaksızın herkesin ekonomik katılımını destekleyen sağlam politikaların benimsenmesi zorunludur.”

Yaşlı nüfus da eşitsizler bağlamında dezavantajlı durumdadır. Özellikle yaşadıkları şehirlere eşit katılımları son derece kritiktir.

Her Yaşta Kurumsal Sosyal Sorumluluk projemiz kapsamında hayata geçirdiğimiz “Her Yaşta Fonu” ile Senex’e destek veriyor ve “Yaş Dostu Mekanları ve Hak Temelli Hizmetleri” planlamak kapsamında, hak temelli yaş dostu çevrelerin ve hizmetlerin nasıl oluşturulabileceği konusunda çalışmalara destek oluyoruz. Bu kapsamda yaş dostu mekanları ve hak temelli hizmetleri hakkında bilgilendirici ve yaratıcı eğitimleri içeren bir öğrenme programının sunulması için açık kaynak bir internet sitesi kurulacak. İnternet sitesi üzerinden veri okuryazarlığı, toplumsal cinsiyet, yaş ayrımcılığı, yaş dostu çevre ve hizmetler yaratmak, kapsayıcılık ve katılım başlıklarında 5 ana modülden oluşan SOLIS-e öğrenme programı; yaşlılara hizmet sunan, yaş dostu çevre geliştirilmesi konusunda çalışan, yerel yönetimler, özel sektör, sivil toplum örgütleri ve inisiyatifleri ile araştırmacılar gibi konuyla ilgili kişilere iki dönemde sunulacak.”

AGESA; hayata geçirdiği “Her Yaşta Fonu” ile Senex’e destek veriyor ve “Yaş Dostu Mekanları ve Hak Temelli Hizmetleri” planlamak kapsamında, hak temelli yaş dostu çevrelerin ve hizmetlerin nasıl oluşturulabileceği konusunda çalışmalara destek oluyor. Bu kapsamda yaş dostu mekanları ve hak temelli hizmetleri hakkında bilgilendirici ve yaratıcı eğitimleri içeren bir öğrenme programının sunulması için açık kaynak bir internet sitesi kuruluyor.

Agesa Hangi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için çalışıyor? Öğrenmek için tıklayın!

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.