CHEP Türkiye Boya Filtresi Sistemiyle Kullandığı Suyun %20’sini Geri Kazanıyor

CHEP Türkiye’nin Ankara’daki servis merkezi, 2020 yılından bu yana yağmur suyunu toplamak ve daha sonra kullanmak üzere depolamak için bir yağmur tutucu sistemi kullanıyor. Normal yağış dönemlerinde yağmur tutucu, boya üretimi de dahil olmak üzere tüm tesisin çalışması için gereken suyu sağlıyor. Ayrıca palet boyama işlemlerinin yapıldığı alana “boya filtresi” sistemi kurarak boyama operasyonunda kullandığı suyun %20’sini geri kazanıyor.

CHEP Türkiye’nin Ankara’daki servis merkezi, şirketin operasyonel ihtiyaçlarını karşılarken sürdürülebilirliğe nasıl öncelik verdiğinin güzel bir örneği. Bu yenilikçi çözüm sadece şirkete para tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda geleneksel su kaynaklarına olan talebi azaltıyor ve kaynakları azaltarak, yeniden kullanarak ve geri dönüştürerek sürdürülebilirlik ilkelerini destekliyor.

Buna ek olarak, su bazlı boya kullanılıyor. Geleneksel solvent bazlı boyaların aksine su bazlı boyalar daha düşük uçucu organik bileşik (VOC) emisyonlarına sahip ve zararlı dumanlar yaymadıkları için çalışanlar için daha güvenli. Bu boya türü hızlı kurur, dayanıklıdır ve düşük kokuya sahiptir.

CHEP Türkiye Operasyon Müdürü Mehmet Yalçınkaya şunları söylüyor: “Sürdürülebilirlik odağımız sadece Ankara’daki servis merkezimizle sınırlı değil. Yağmur tutucu ve su bazlı boya kullanımı, sürdürülebilirliği teşvik etmeye ve atıkları azaltmaya yönelik daha büyük bir çabanın parçalarıdır. Statükoyu reddederek ve yenilikçi çözümleri benimseyerek, iklim değişikliğiyle mücadelede ve hepimiz için daha sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmede öncülük ediyoruz.”

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.