PINAR SU, Hayata Geçirdiği İyileştirme Projeleri ile 2023 Yılında Atık Su Miktarını Önceki Yıla Göre %8 Azalttı

Yaşar Holding bünyesindeki Pınar Su ve İçecek, sürdürülebilir yaşam ve sorumlu su yönetimi anlayışıyla, su kaynaklarının sürdürülebilir olması için koruma-kullanma dengesini gözetiyor ve çevre dostu bir gelecek adına önemli faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda; paydaşlarıyla birlikte çoklu su kaynağı yönetimi, kayıp/kaçak su oranlarının azaltılması, atık suların geri kazanımı, su verimliliğinin artırılmasına yönelik projeler ve üretim zinciri boyunca kirleticilerin suya karışmasının önlenmesi yönünde birçok çalışma yürütüyor.

Aydın Tesis’inin son bir yılda atık su miktarı azaltımı %24,7 oranına ulaştı

Pınar Su ve İçecek, 2023 yılı toplam atık su miktarını bir önceki yıla göre %8, birim üretim başına ise %8,6 düşürdüğünü açıkladı. Tesislerinin tümünde her yıl devam ettirilen ve yeni geliştirilen iyileştirme projeleri sonucunda atık su miktarı bir önceki yıla kıyasla; Aydın Tesis’te  %24,7, Bursa Tesis’te  %1,3, Sakarya Tesis’te ise toplamda %14,6 oranında azaltıldı. Birim ürün başına atık su miktarı azaltımı ise Aydın Tesis’te %18,2, Bursa Tesis’te  %4,7, Sakarya Tesis’te  ise %21 oranında gerçekleşti.

Pınar Su’nun sahip olduğu üç tesisin yıllık toplam su üretimi, yaklaşık 1,5 milyon ton civarında bulunuyor. Marka, 2024 yılı için ise atık su miktarını bir önceki yıla göre %2 azaltmayı hedefliyor.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.