Banvit BRF’in “Akıllı Çocuk Sofrası” Projesine Brandverse  Awards’dan Ödül

Gıda israfı ve bilinçli gıda tüketimi konularında çocukları ve ailelerini bilinçlendirmeyi hedefleyen “Akıllı Çocuk Sofrası” projesi, Brandverse Awards’ın Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü kapsamındaki “İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm” kategorisinde “Bronz” ödül aldı.

Toplumsal yatırımlarında ”Sürdürülebilir Gıda” konusuna odaklanan Banvit BRF’in “Akıllı Çocuk Sofrası” projesi,Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından bu yıl 2.’si gerçekleştirilen Brandverse Awards yarışmasından ödül aldı. Akıllı Çocuk Sofrası, toplumsal ve çevresel sorunların çözümü ve farkındalık için geliştirilen tüm projelerin değerlendirildiği Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü kapsamındaki “İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm” kategorisinde “Bronz” ödülün sahibi oldu.

Banvit BRF’in Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Gürleroğlu, markaların dünyasına kapsayıcı bir bakış sunan Brandverse Awards’dan ödül almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Gürleroğlu; “Gerçekleştirdiğimiz projelerin ödül aldığını görmek bizler için büyük bir motivasyon kaynağı. Türkiye’nin önde gelen beyaz et üreticilerinden biri olarak sürdürülebilirlik çalışmalarımız paralelinde sağlıklı nesillerin yetişmesi ve gıda israfının önlenmesine büyük bir önem veriyoruz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) verilerine göre, bugün dünyada 3 milyar kişi sağlıklı gıdaya erişemiyor ve bunun en önemli nedenlerinden birisi de gıda israfı. Tüm dünyada üretilen gıdaların en az 1/3’ü çöpe atılıyor. Oysa bu miktarın sadece 1/4’üyle dünyadaki açlık sorunu çözülebilir. Biz Banvit BRF olarak bu alandaki farkındalığı artırmayı bir sorumluluk alanı olarak görüyor ve bu sorunun çözümüne katkı sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Akıllı Çocuk Sofrası Hakkında…

Banvit BRF’in Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirdiği Akıllı Çocuk Sofrası projesi çocuklarda doğru beslenme alışkanlıklarının oluşturulmasını ve gıda israfı konusunda bilinçlenmelerini amaçlanıyor. Gıda israfını azaltmakta rol oynayacak bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Akıllı Çocuk Sofrası, aynı zamanda bilinçli gıda tüketiminde belirleyici bir role sahip olan ebeveynler ve öğretmenler ile birlikte bu değişimi sağlamayı hedefliyor. Proje, İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Pedagog ve Eğitim Bilimci – Akademisyen Dr. Özgür Bolat, Uzman Diyetisyen Ayça Alara Aycan, Sağlıklı Beslenme Stratejisti ve Gastronomi Uzmanı Diyetisyen Aslı İçingür gibi alanlarında uzman isimlerin danışmanlığında ilerliyor. Danışmanların hazırladığı eğitici ve öğretici içerikler; çocuklar, aileleri ve öğretmenleriyle akillicocuksofrasi.com adlı web sitesi, projenin sosyal medya hesapları ve YouTube kanalı gibi çeşitli platformlardan buluşuyor. Ayrıca çocuklara EBA TV’de yayınlanan animasyon filmleriyle de ulaşan proje, online platformlardaki eğitimlerine 2022 yılı sonunda Balıkesir ilinden başladı. Akıllı Çocuk Sofrası şu ana kadar dijital platformlar üzerinden yaklaşık 12 milyon kişiye erişim sağladı. Proje geçtiğimiz yıl The Hammers Awards’dan da ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Takımı’ kategorisinde de “Bronz” ödül almıştı.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.