Ülker Fındıktan Fazlası Projesi’yle Çiftçi Eğitimlerine Devam EdiyorÜlker, yerli ve milli tedariki odağında tutarak ve tarımda sürdürülebilirliğin önemini bilerek çalışmalarını genişletiyor. Buğday, fındık ve kakao özelinde projeler yürütüyor.  Ülker ürünlerimizde bolca kullandığı fındığı ve fındık tarımıyla birlikte Türkiye’deki biyoçeşitliliği destekliyor. Fındıktan Fazlası projesi kapsamında iyi tarım uygulamaları, tarım zararlıları ile mücadele konularında çalışmalar yürütüyor.
Bu kapsamda 2023 yılında 50 çiftçiye iyi tarım uygulamaları eğitim programı düzenledi.

Aynı programı Ekim ayında yine Giresun bölgesinde 25 kadın çiftçiyle devam ettirdi. Eğitimlerde, sürdürülebilir tarım teknikleri, fındık zararlıları, yabancı otlarla doğru mücadele ve hastalıklar ve iş sağılığı güvenliği konularında bilgi verildi. Eğitim programı sonrasında Giresun fabrikasındaki fındık bahçesinde iyi tarım uygulamaları incelendi.

Ülker, programa katılan kadın çiftçilere ait tarlaların toprak analizlerini yaptırırken, talepte bulunan çiftçilere de toplam 850 yeni fındık fidanı temin etti. Kurulan haberleşme ağıyla fındık uygulamalarına ait önemli tarihler konusunda çiftçiler bilgilendiriliyor.

Ülker 2024 yılında çiftçilerin güçlenmesine ve yerel sosyoekonomik kalkınmaya destek vermeye devam edecek.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.