Alarko Tarım, AB Akrediteli Bağımsız Laboratuvar Analizleri İle Sürdürülebilir Ve Dirençli Tarım Sistemine Katkıda Bulunmayı Hedefliyor

Üretim sürecinde kullanılan biyolojik, kültürel, mekanik ve fiziksel mücadele unsurlarının bir araya gelmesi ile tüketicilerine güvenli ürünler sunan Alarko Tarım Grubu, Alsera domatesleri için AB akrediteli bağımsız laboratuvar analizleri sonucu hiçbir kalıntı tespit edilmediğini duyurdu. 2023 Kasım ayında hasat döngüsü başlamasıyla birlikte 20 günlük aralıklarla analiz edilen ürünlerin miktarı 720 tona ulaşmış durumda. Alarko Tarım bu uygulamayla sentetik pestisitlere olan bağımlılığı azaltarak, biyoçeşitliliği teşvik etmeyi ve daha sürdürülebilir ve dirençli bir tarım sistemine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bununla birlikte sıfır kalıntı uygulamaları, tarımın çevresel, sosyal ve ekonomik yönlerini ele aldığı için sürdürülebilir tarımın ayrılmaz bir parçası. Alarko Tarım Grubu pestisit kullanımı yapmadan yürüttüğü bu üretim süreci ile Sürdürülebilir Tarım vaadini koruduğunu ifade ediyor.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.