Mérieux NutriSciences Türkiye, %100 Yenilenebilir Enerji Kullanarak Enerji Kullanımı Kaynaklı 500.000 Kg CO2 Salımının Önüne Geçti

Mérieux NutriSciences Türkiye, 2023 yılında I-REC (Yeşil Enerji) Sertifikası alarak enerjilerini %100 yenilenebilir kaynaklardan sağladı ve ortalama 500.000 kg CO2’in doğaya salımının önüne geçti. Böylece yaklaşık 75 yetişkin ağacın emebildiği orandaki CO2 salımını engelledi. Mérieux NutriSciences Türkiye, %100 yeşil enerji kullanımı ile 2025 hedefi olarak koydukları “Karbon Ayak İzi’ne ait 1. ve 2. kapsamlarda %15 azalma” hedefine şimdiden yaklaştı.   

I-REC Sertifikası (Yeşil Enerji Sertifikası) Nedir? 

Yenilenebilir enerji tesislerinde (rüzgâr, güneş ya da hidroelektrik) üretimi sağlanan her 1 birim MWh elektriğin karşılığı olarak bir sertifika ortaya çıkar. Bu santraller aracılığı ile üretilen elektrik kanıtlanabilir, raporlanabilir bir elektrik kaynağı halini alır. Bu sayede I-REC ya da Gold Standart sistemine kayıtlı olan santraller sadece elektrik üretim satma faaliyetiyle sınırlı kalmayıp aynı zamanda “Yeşil Enerji Hakkı” satışı yapabilme özgürlüğüne de sahip olurlar. 

I-REC seritifikasına sahip olan kuruluşlar da kullanmış oldukları enerjinin bir kısmını ya da tamamını yeşil enerji olarak sağladıklarını Uluslararası standartlar ile belgelenmiş olurlar. 

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.