FLO GROUP Lider Kadınlar Platformu ile Kadınların Kariyer Yolculuklarına Destek Olmayı Hedefliyor

Flo Group hayata geçirdiği Lider Kadınlar Platformu ile kadınların kariyer yolculuklarına destek olmayı hedefliyor. Platformda şirket içi veya şirket dışı başarılı kadın rol modellerin kariyer yolculuklarında basamakları çıkarken elde ettikleri deneyimlerin paylaşılması için alan yaratılıyor. Şirket içerisindeki kadın yöneticilerle yapılan buluşmaların yanı sıra gastronomi dünyasının Nobel’i sayılan Basque Culinary World Prize kazananı Şef Ebru Baybara Demir gibi alanında başarılara imza atmış rol modellerle bir araya gelindi. Bu buluşmalarla kadınların birbirinin deneyimlerini dinlemesi ve kendi deneyimlerini paylaşabilmesi amaçlanıyor. Şimdiye kadar 50’den fazla çalışan bu platformda rol model kadınlar ile buluşma fırsatı yakaladı.

Grup, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacısı olduktan hemen sonra eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılığı kurum kültürüne entegre etmek için Akademisyen ve Sivil Toplum Gönüllüsü Prof. Dr. Itır Erhart ile Sürdürülebilirlik 202 eğitimlerini hayata geçirdi. Eğitimler kapsamında tüm çalışanların bu alandaki farkındalığının artması hedefleniyor.

Kariyer yolculuğundaki en önemli dönüm noktalarından biri olan anne – baba olma yolcuğunda çalışanlara destek olmak için çeşitli uygulamalar hayata geçiriliyor. “Sevgiyle Yanındayız” mottosuyla tüm çalışanlara sunulan Ebeveyn Dostu Uygulamalarla ebeveynlik sürecini hamilelikten başlayarak bütünsel bir süreç olarak ele alarak 5 aşamalı bir destek paketini ebeveyn çalışanlar ile buluşturuyorlar. Bu kapsamda ergonomi ve yeni doğan kitleri, süt odası gibi temel ihtiyaçları kapsayan desteklerin yanı sıra işe dönüşü kolaylaştırmak üzere FLO’lu annelerin, yaşadıkları sürecin benzerini kendilerinden önce deneyimlemiş arkadaşlarından destek alabilecekleri ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir Anne Mentorluk uygulaması başlatıldı. Bununla beraber süreç boyunca çocukların bakım ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik destek paketleri sağlanıyor.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.