koroplast

Koroplast 

Koroplast, 80’li yıllarda Türkiye’de doğan ve Türk tüketicisini ilk defa çöp torbası ve buzdolabı poşeti gibi ürünlerle tanıştıran bir Türk markasıdır.  

Koroplast, güçlü AR-GE yatırımları ve “Birlikte Kolay” mottosuyla tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümleriyle Esenyurt’taki 15.750 metrekarelik kapalı alanda; çöp torbası, mutfak yardımcı ürünleri ve temizlik kategorisinde yer alan 100’ün üzerindeki geniş ürün yelpazesini kullanıcılarla buluşturarak, hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’nin ilk çöp torbasını üreterek, çöplerin çöp torbasına atılması gerektiğine öncülük eden ve Türk toplumunda bu alışkanlığın kazanılmasında büyük rol oynayan Koroplast; geleceğe yaşanılabilir bir dünya bırakmak için iz bırakacak adımlar atmaya devam etmektedir. “Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay” sürdürülebilirlik projesi altında, ülkemizin kısıtlı doğal kaynaklarının daha sürdürülebilir olması ve onları korumak adına atık yönetiminin ve geri dönüşümün önemini vurgulayan çalışmaları hayata geçirmektedir.

Koroplast İş Modellerini Küresel Hedefler ile Nasıl Uyumlaştırıyor?

SDG 11 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 11 - Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar

Amaç 11: Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar

“Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay” sürdürülebilirlik projesi çatısı altında çocukları odağımıza alarak geri dönüşümü öğreten bir marka olmayı hedefliyoruz. Bunun için MEB iş birliği ile okullarda geri dönüşüm eğitimi veriyoruz, çocuklarla buluşacağımız organizasyonlarda geri dönüşüm workshopları yapıyoruz, geri dönüşüm üzerine farkındalık yaratmayı hedeflediğimiz Kuşlara Fısıldayan Kız hikaye kitabımızı binlerce çocuğa ulaştırmayı hedefliyor, aynı zamanda tiyatro oyunu ile de akılda kalmayı hedefliyoruz. Dönüşüm Mutfağı projemiz ile mutfakta daha az atık çıkartılmasını öneriyor, çıkan gıda atıkları ile tarifler öneriyoruz. Çevre günlerinde gönüllüler ile birlikte hareket ediyor, çöp torbası desteğinde bulunuyoruz. Ürünlerimizin sürdürülebilirliğe olan katkısını anlatıyor, farkındalık yaratmak için bir çok organizasyonda yer alıyoruz.

Video

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.