Kordsa

Kordsa

1973 yılında Sabancı Holding’in bir iştiraki olarak kurulan Kordsa, lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarında küresel bir oyuncu ve endüstriyel naylon ve polyester iplik, lastik kord bezi ve tek kord üretiminde lider üreticidir. “Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile Kordsa 4.500’ü aşkın çalışanı ile Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland ve ABD olmak üzere 5 ülkede 12 üretim tesisi ile hizmet veriyor.

Kordsa İş Modellerini Küresel Hedefler ile Nasıl Uyumlaştırıyor?

SDG 4 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 4 - Nitelikli Eğitim

Amaç 4: Nitelikli Eğitim

Kordsa’da çalışanlarımızın gönüllü katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmalarımızda odağımıza Nitelikli Eğitim’i alıyoruz. Herkes için kapsayıcı ve nitelikli eğitimin başarılmasının sürdürülebilir kalkınma için en güçlü araçlardan biri olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak çocukların ve gençlerin, toplumsal cinsiyet ve gelir düzeyi unsurlarından bağımsız olarak eğitimini desteklemek ve böylece geleceğini güçlendirmek için tesislerimizin bulunduğu bölgelerde projeler yürütüyoruz.

Kordsa olarak “Tutkumuz Yaşamı Güçlendirmek” vizyonumuzla faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. 2016’da Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının eğitimde kalite ve eşitlik hedeflerini temel alarak, ana fabrikamızın bulunduğu İzmit’te başlattığımız ve Türkiye ile birlikte diğer ülkelerde de yaygınlaştırmaya çalıştığımız “Geleceği Güçlendirme Projesi”eğitime destek projelerimizin çatısını oluşturuyor.

Daha detaylı bilgiler için: https://www.kordsa.com/tr/surdurulebilirlik/default/surdurulebilirlik/273/0/0

SDG 5 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 5 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Amaç 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Kordsa’da işe alımdan emekliliğe kadar eşitlik politikası uyguluyor, herkese eşit çalışma ortamı sağlıyoruz. Bu yaklaşımımızı uluslararası inisiyatiflerin prensiplerine uyumla destekliyoruz. Global insan kaynağımızdaki çeşitlilik ve kültürel farklılıklar kurum kültürümüzün temelini oluşturuyor. Çalışanlarımızla ilgili tüm konuları hem yerel yaklaşım ve uygulamaları hem de küresel trendleri temel alarak gerçekleştiriyoruz.

Daha detaylı bilgiler için: https://www.kordsa.com/tr/surdurulebilirlik/default/surdurulebilirlik/273/0/0

SDG 8 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 8 - İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Beş ülkede, alt işverenler dahil 4.500 kişilik insan kaynağımız için sağlıklı, güvenli ve onların üretkenliklerini destekleyecek bir çalışma ortamı sağlamaya, onların insan ve çalışan olarak haklarını korumaya, yetenekli çalışanlarımızın uzun süreli istihdamını sağlamak üzere gelişimleri için gerekli yatırımlara ara vermeden devam etmekteyiz.

Daha detaylı bilgiler için: https://www.kordsa.com/tr/surdurulebilirlik/default/surdurulebilirlik/273/0/0

SDG 9 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 9 - Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı

Amaç 9: Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı

Güçlendirme teknolojileri üzerine dört kıtada 12 tesisi ile faaliyet gösteren Kordsa’da iki Ar-Ge merkezimiz ve sürekli büyüyen ekibimizle yenilikçi, daha güvenli, daha verimli, yaşamı kolaylaştıran ve sürdürülebilir çözümler geliştiriyoruz. Dijital dönüşüm yatırımlarımızla süreçlerimizi daha etkin hale getiriyor, teknoloji ile hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde fark yaratmaya devam ediyoruz. Ar-Ge, inovasyon ve dijital dönüşümü öncelikle küresel sürdürülebilir tüketim ve üretim hedefleri kapsamındaki şirket hedeflerimizin kolaylaştırıcıları olarak görüyor ve bu alanda yatırım ve projelerimize ara vermeden devam ediyoruz.

Daha detaylı bilgiler için: https://www.kordsa.com/tr/surdurulebilirlik/default/surdurulebilirlik/273/0/0

 

SDG 12 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 12 - Sorumlu Üretim ve Tüketim

Amaç 12: Sorumlu Üretim ve Tüketim

Kurulduğumuz günden bu yana daha az kaynakla daha fazlasını ve daha iyisini yapma yaklaşımımızı destekleyen ve yedi değerimizden biri olan ‘çevremizin korunması’nı her kararımızda yaşatmaya ve ekonomik rekabet gücümüzü artırırken yaşamı güçlendirmeye devam ediyoruz. Üretimde hammadde ve enerji verimliliği sağlamak, malzemelerimizi yeniden kullanmak, emisyon ve diğer atıklarımızın yanı sıra su tüketimini azaltmak için temiz teknolojiler geliştiriyor; geri dönüştürülmüş malzeme kullanım oranımızı artırmak ve biyo-bazlı malzeme kullanmak üzere Ar-Ge ve üretim ekiplerimizle çalışıyoruz. 2020’de Çevresel yatırım ve harcamalarımızın toplamı 1 milyon doların üzerinde gerçekleşti.

Daha detaylı bilgiler için: https://www.kordsa.com/tr/surdurulebilirlik/default/surdurulebilirlik/273/0/0

Video

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.