jokey

Jokey

1968 senesinden bu yana Jokey demek plastik enjeksiyon üretiminde mükemmel uzmanlık demektir. Almanya’nın Wipperfürth kentinde yerleşik bir aile şirketi olarak sert plastik ambalajlar alanında dünyanın en büyük üreticilerinden ve teknoloji liderlerinden biridir. Aynı zamanda 30 yılı aşkın bir süredir sürdürülebilir ambalaj sektörünün öncüsüdür.

Jokey Turkey Ambalaj, Türkiye’deki ve çevre ülkelerdeki bütün ölçekte sayısız müşterisine, 1998 yılından beri gözalıcı ve fonksiyonel ambalaj ürünlerini Dilovası-Kocaeli’de bulunan fabrikasında üretimeye devam etmektedir.

Jokey İş Modellerini Küresel Hedefler ile Nasıl Uyumlaştırıyor?

SDG 3 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 3 - Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Amaç 3: Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Tüm insanların sağlığının korunması ve esenliği hepimizin temel kaygısıdır. Plastik ambalajlar, gıda ve diğer değerli malları koruduğu için bu durumu destekler. Uzun transfer süreleri de dahil kalite ve hijyen açısından garanti sağlar. Tehlikeli maddeler de çevreyi ve insanları korumak amacıyla, plastik ambalajlar içerisinde güvenle muhafaza edilir. Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam SDG sini her gün yüksek üretim standartlarımız ve yüksek iş güvenliğimiz  doğrultusunda dikkate alıyoruz.

SDG 4 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 4 - Nitelikli Eğitim

Amaç 4: Nitelikli Eğitim

Sürdürülebilir kalkınmanın temelini kaliteli eğitime ve yaşam boyu öğrenmeye erişim fırsatları oluşturur. Jokey, yüksek kaliteli ve ileri eğitime büyük önem verir. Tercihen tesislerimizin bulunduğu bölgeler başlıca olmak üzere, eğitim projelerine bağış ve yardımlar yapıyoruz

SDG 5 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 5 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Amaç 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Tüm Jokey fabrikalarımızda, genel olarak toplumsal cinsiyet eşitliği hedefi için çalışıyoruz.  Son yıllarda merkezi yönetim pozisyonlarımızı kadın çalışanlarımız ile doldurmayı başardık. Ama daha da fazlası için hala potansiyelimiz var.

SDG 8 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 8 - İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Sürdürülebilir ekonomik büyüme, tam istihdam ve herkes için insana yakışır iş – durumlarını, uluslararası bir aile şirketi olarak biz,  kurumsal değerlerimiz ve hedeflerimiz arasında görmekteyiz. Bunun da ötesinde, Küresel İlkeler, SMETA’ya göre belirlenmiş SEDEX denetimi, ve tedarikçi değerlendirmelerimiz kapsamında gerekli yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz.

SDG 9 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 9 - Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı

Amaç 9: Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı

Jokey, istikrarlı altyapıyı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi desteklemek için yeniliğe güveniyor ve inanıyor.  

İster iklim hedefleri olsun, ister kapalı devre yada bizim döngüsel ekonomiye yönelik Eko Dizayn çalışmalarımız gibi 360 derece projeleri olsun bütün Jokey Eko Konsept sahaları bu SDG ye katkıda bulunur. Çünkü bu geleceğe hazır ve sürdürülebilir bir iş modeli anlamına gelir. 

. 

SDG 12 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 12 - Sorumlu Üretim ve Tüketim

Amaç 12: Sorumlu Üretim ve Tüketim

Sürdürülebilir tüketim ve üretim modelleri için Jokey, dünya çapında mümkün olan her yerde döngüsel ekonomiyi destekler. Tüm Eko Konseptimizin eylem alanları buna yöneliktir. Stratejik olarak, 2030’a kadar karbon nötr olmayı hedefliyoruz.

SDG 13 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 13 - İklim Eylemi

Amaç 13: İklim Eylemi

İklim değişikliği ve etkileriyle mücadele önlemleri adına Jokey Eko Konsepti ve onun CO2 salınımını azaltmak ve döngüsel ekonomiye yönelik eylem alanları da bu SGD’ye katkıda bulunur.

SDG 14 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 14 - Sudaki Yaşam

Amaç 14: Sudaki Yaşam

Okyanusları, denizleri ve bunların kaynaklarını korumak için, Waste Free Oceans da dahil olmak üzere çeşitli girişimlere katıldık. “Sıfır Pelet Kaybı” veya Jokey Küresel Temizlik Günü gibi grup çapındaki girişimlerle çalışanlarımızı, hem kendi özel çevrelerine karşı hem de kamusal alandaki atık kirliliğine karşı daha duyarlı hale getirmeyi istiyoruz.

SDG 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 17 - Amaçlar için Ortaklıklar

Amaç 17: Amaçlar İçin Ortaklıklar

Sürdürülebilir kalkınmanın içerisindeki yeni hayatta nefes almaya devam edebilmek için küresel ortaklıklar şarttır.

Ekolojik ve sosyal zorlukların ancak değer zincirindeki bütün üyelerin birlikte çalışması ile çözüleceğine inanıyoruz.  Jokey fabrikaları için ne uygunsa, Jokey in bütün ağları için de o uygundur. Çeşitliliğe yöneliğizdir. Bu nedenle farklı düşünen insanlara ve paydaşlara açığız.

Böylece WWF, PREVENT Waste Alliance, Circular Plastics

Alliance (CPA) veya Waste Free Oceans (WFO) bağlantı kurduğumuz uluslararası

girişimlerden birkaçıdır.

Jokey: WWF and Jokey: For a Functioning Circular Economy in Plastics

Jokey: Jokey joins the PREVENT Waste Alliance initiative

Video

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.