“Yaşam Alanı” Projesi ile Afetzedelerin Yaşam Kalitesinin Artırılması Hedefleniyor

Ekonomik ve sosyal gelişime katkıda bulunan projeleri destekleyerek iş dünyasının gelişiminde önemli bir rol üstlenen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK), “Cumhuriyet’in 100. Yılında Çalışma Hayatı” teması altında düzenlediği “Ortak Yarınlar Ödül Programı”nda IC Holding ve ICA ödüle layık görüldü.  

Finale kalan projeleri iş, sanat, basın ve akademi dünyasından oluşan jüri titizlikle değerlendirdi ve bu süreçte gerçekleşen halk oylamasında 30 bin oy da jürinin değerlendirmesine katkı sundu. 1 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen törenle ödüller sahiplerini buldu.  

TİSK’in Ortak Yarınlar Ödül Programı, hem iş dünyasında hem de sosyal sorumluluk alanında örnek teşkil eden projeleri ödüllendirerek, bu projelerin geniş kitlelere ulaşmasını ve ilham vermesini sağlıyor. IC Holding ve ICA’nın bu başarısı, şirketlerin toplum ve çevre üzerinde olumlu etkiler yaratma çabalarını vurguluyor. Bu ödüller, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine doğru attığı adımlar açısından önemli birer kilometre taşı olarak kabul ediliyor. 

“Hedefimiz, aynı zamanda topluma değer katmak”
Törende IC Holding adına ödülü alan IC İbrahim Çeçen Vakfı Başkanı Günseli Çeçen, ödül ile ilgili şunları söyledi: “Bu prestijli ödülleri almak bizim için büyük bir onur ve sorumluluk. IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı olarak, toplumsal gelişime ve çevre bilincine katkı sunmayı misyon ediniyoruz. 6 Şubat’da meydana gelen deprem felaketinin ardından ortaya çıkan yıkım, sadece fiziksel değil, aynı zamanda sosyal ve psikolojik bir yıkımı da beraberinde getirdi. Bu yükü hafifletebilmek ve toplulukların uzun vadeli iyileşmesine katkı sağlamak için, IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı olarak tüm iş kollarımızdaki yetkinliklerimizi, mümkün olan tüm insan kaynağımızla depremin ilk saatlerinden itibaren seferber ettik. ‘IC İbrahim Çeçen Vakfı Yaşam Alanı Projesi’ ile hedefimiz,  sadece bir barınma alanı olmanın ötesinde, depremden etkilenen vatandaşların günlük hayatlarının içindeki her türlü unsura cevap veren, yuva olarak nitelendirilebilecek bir yapı olmasıydı. TİSK’in Ortak Yarınlar Ödül Programı’nın bu projelerimizi tanıması, bizim için sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanlarındaki çabalarımızın doğru yolda olduğunun bir kanıtı. Tüm ekip arkadaşlarıma ve projelerimize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu ödüller, gelecekte daha fazla yenilikçi ve toplum yararına projeler geliştirmek için bize ilham veriyor.” 

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.