Qtermınals Antalya Çalışanları Mavi İklim Elçileri Projesi Kapsamında 208 Kg Atık Topladı   

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) ve WISTA Türkiye’nin (Uluslararası Deniz Ticareti ile İştigal Eden Kadınlar Derneği) kadın denizcilerin iklim değişikliğiyle mücadelede sektöre öncülük etmesi ve çevresel sorunlara yönelik sürdürülebilir çözümler geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Mavi İklim Elçileri Projesi’nin destekçilerinden biri olan QTerminals Antalya çalışanları, proje kapsamında kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirdi.

Gelecek nesillere temiz ve yanaşabilir bir dünya bırakmak misyonuyla hareket eden QTerminals Antalya, TURMEPA, TÜRKLİM ve WISTA Türkiye’nin dünyada giderek artan iklim değişikliği olaylarına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği Mavi İklim Elçileri Projesi’ni destekleyerek çevreci faaliyetlerine devam ediyor. Daha önce projenin ilk adımı olarak çevre ve sürdürülebilirlik eğitimi alan QTerminals Antalya Mavi İklim Elçileri ve çalışanları projenin bir sonraki adımı olarak kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirdi.

Antalya Balıkçı Barınağı’nda gerçekleşen kıyı temizleme etkinliğine 40 QTerminals Antalya çalışanı katıldı. 2 saat süren etkinlikte plastik, metal, kağıt ve cam olmak üzere 208 kg atık toplandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlik sonrası toplanan atıklar belediye ekiplerine teslim edildi.

Mavi İklim Elçileri Projesi’ni ilk destekleyen limanlardan biri olmaktan gurur duyduklarını belirten QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, çevre konusundaki hassasiyetlerinden ve çevreyi koruma bilincinin tüm iş süreçlerinde uygulanmasına verdikleri önemden bahsederek şunları ekledi: “Bu projenin ülkemizdeki denizci kadınların deneyimlerini ve gücünü dünyaya göstermek ve gelecek nesillere tertemiz denizlerimizi bırakmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz. 1 milyon 250 bin denizcinin yalnızca yüzde 2’sini kadınların temsil ettiği bir dünyada, bu rakamları yükseltmek ve kadınların bu sektörde daha fazla var olmaları için biz de QTerminals Antalya olarak elimizden geleni yapacağız.”

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.