Molfix Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı 5. Yılında  The International Csr Excellence Awards’a Layık Görüldü   

Bebeklerin mutlu ve sağlıklı gelişimlerini destekleyen, yenilikçi yaklaşımıyla annelerin güvenilir yol arkadaşı olan Molfix’in Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı “The International CSR Excellence Awards” (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri) tarafından ödüle değer bulundu.

Erken veya sağlıksız olarak doğan bebeklerin hayata tutunması için, fiziksel, sosyal ve psikolojik koşulların iyileştirilmesi amacıyla Molfix tarafından geliştirilen ‘Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı’, dünya çapındaki en iyi sosyal sorumluluk projelerini bulan ve ödüllendiren The International CSR Excellence Awards’ta değer bulundu. 500’den fazla projenin yarıştığı ödüller, 16 Haziran’da Londra’daki St. Paul Katedrali’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Molfix, Hayat Bağım ile 2024 yılında Brezilya’da düzenlenecek The Green World Awards’a da katılmaya hak kazandı.

Uluslararası bir ödül daha almanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı Aysel Aydın, “T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz ve 2019 yılından bu yana Molfix çatısı altında sürdürdüğümüz Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı kapsamında bugüne kadar 160.000’den fazla anne ve babayı kucaklayıp 3.000’e yakın sağlık çalışanına “Güvenli Bağlanma” üst başlığında eğitimler verdik. Daha fazla bebeğin hayata tutunması ve tedavi olmasına imkan veren projemizin yeri bizde çok ayrı. Bu sebeple Hayat Bağım’ın uluslararası bir ödüle daha layık görülmesi bizim için ayrı bir gurur. Hayat olarak toplumsal ihtiyaçları esas alan konular bizim hem bugünümüzün hem de geleceğimizin daima önceliği olmaya devam edecek.” dedi.

2019’dan bu yana 31 ildeki 160 bin ebeveyne ulaşıldı!

Güvenli bağlanma, yenidoğan yoğun bakım sonrası evde bakım ve bebeğin gelişim alanlarında farkındalık yaratmak ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerine, kuvöz, solunum cihazı, monitör gibi hayati ekipman desteği sağlamak üzere başlatılan Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı ile bugüne kadar, 31 ildeki 35 hastaneye 350 birim hayati ekipman desteği sağlandı. Program kapsamında 160 bin ebeveyne rehber psikologlar eşliğinde güvenli bağlanmanın önemi, evde bakımı ve çocuk gelişimi hakkında eğitimler verildi. Ayrıca yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki 3 bin ebe ve hemşire de ‘’Ebeveynlerle İletişim’’ ve “Çocuk Gelişimi” ile ilgili bilgilendirildi.

Hayat Bağım bu yıl deprem bölgesinde!

 “Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı”, bu sene depremden etkilenen 11 ilde bebek ve ebeveynlerine destek olmayı sürdürüyor. Proje kapsamında Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Elazığ illerindeki hastanelerin yenidoğan bakım bölümlerine radyan ısıtıcılı yatak, fototerapi cihazı, yenidoğan kuvözü, hasta başı monitörü ve nebülizatör gibi hayati ekipman desteği sağlanırken, depremzede anne ve ebe & hemşirelere de güvenli bağlanma eğitimleri verilecek.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.