Borusan Mannesmann Sürdürülebilirlik Fakültesi Kurdu 

Sürdürülebilirlik, yarının dünyasını şekillendirecek en önemli kavramların başında geliyor.  Öyle ki Yeşil Mutabakat gibi süreçlerle iş yapış şeklimiz sürdürülebilirlik ekseninde değişime uğruyor. Borusan Mannesmann olarak biz de geleceğin sürdürülebilir olmakla yakalanabileceği gerçeği ile hareket ediyoruz. Borusan Holding’in bütüncül bir şekilde ele aldığı ve iklim, insan ve inovasyon başlıklarına odaklanan sürdürülebilirlik stratejisini benimsiyor, bu alanlarda önemli çalışmaları ve inisiyatifleri hayata geçiriyoruz.

Çelik boru sektöründe sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan ilk kurum olma sorumluluğumuz ile başlattığımız yeni uygulamalarımızdan biri de Sürdürülebilirlik Fakültesi oldu. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uygun olarak oluşturulan ve 19 ayrı modülden oluşan programda eğitim ve sertifikasyon sürecini Uludağ Üniversitesi ile birlikte yürüttük. Ocak-Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenen eğitimlerde çalışanlarımız sürdürülebilir kalkınma amaçlarını farklı yönleriyle tanıma fırsatı bulurken, çevre problemlerinin esas nedenlerini kapsamlı bir şekilde öğrenme fırsatı yakaladı. Eğitim sonucunda başarılı olan katılımcılar Uludağ Üniversitesi tarafından sertifikalandırıldı.

Son derece kapsamlı bir program olan Sürdürülebilirlik Fakültesi’ni ayrıca kurum içi eğitim platformumuz TechStation’a entegre etmiş durumdayız. Böylelikle tüm Borusan Mannesmann çalışanlarının bu eğitimlerden faydalanabilmelerine olanak tanıdık. Sürdürülebilirlik Fakültesi ile sürdürülebilirlik alanında bir ilke daha imza atarak, sürdürülebilirlik uzmanlığı eğitimini şirket içerisinde uygulayan tek şirket olduk.

Haberi Paylaşın

Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Sürdürülebilirlik Raporları SDG Map Turkey'de!

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.