Signify

Signify

130 yıldır dünyada, 90 yılı aşkın süredir de Türkiye’de faaliyet gösteren bir şirket olarak, Philips Aydınlatma unvanıyla başladığımız serüvende, Mayıs 2018’de Signify olarak değiştirdik.. En büyük markamız olan Philips’i de Interact, Trulifi ve Color Kinetics markaları gibi bünyemizde barındırmaya devam ediyoruz. Bağlantılı aydınlatma, LED ve konvansiyonel aydınlatma’da lider konumdayız.

Bugüne kadar ürünlerimiz ve projelerimizde ‘Sürdürülebilir bir Yaşam’ mottomuzdan yola çıktık. Biz, insanın bireysel olarak iyi olmasının yanı sıra toplumsal olarak da iyi olmasını sağlamak ve ışığın olağanüstü potansiyelini ortaya çıkarmak amacı ile “Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya / Brighter Lives, Better World’” sürdürülebilirlik programı kapsamında 2020 yılında tüm operasyonlarımızı karbon nötr hale getirdik.

Signify İş Modellerini Küresel Hedefler ile Nasıl Uyumlaştırıyor?

SDG 3 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 3 - Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Amaç 3: Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Sağlık ve refahın iyileştirilmesine iki ana şekilde katkıda bulunuyoruz: gıda kullanılabilirliğini ve kalitesini artırıyoruz ve aydınlatmalarımız ile insanların daha iyi görmesine, hissetmesine ve çalışmasına yardımcı oluyoruz.

2050 yılına kadar 10 milyar insanı beslemek için artan gıda üretimine ihtiyaç duyacağız. Signify, aydınlatma yoluyla gıda mevcudiyetini ve kalitesini artırarak gıda arzını artırırken, kaynak kullanımını ve çevresel etkiyi en aza indirir.

SDG 7 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 7 - Erişilebilir ve Temiz Enerji

Amaç 7: Erişilebilir ve Temiz Enerji

Brighter Lives, Better World mottomuzun bir parçası olarak, 2020’nin sonundan itibaren %100 yenilenebilir elektrikle çalışıyoruz. Bu anlayışımız, yenilenebilir enerji talebinin artmasına yardımcı oldu.

RE100 girişiminin bir üyesi olarak temiz enerji kaynaklarının kullanılabilirliğini artırmaya odaklanıyoruz. Ayrıca, AB-ASE, UNEP ve SE4AI ile ortaklaşa enerji verimliliği programlarını yürütüyoruz.Solar sistem LED ürünlerimize şebeke dışı ve yetersiz hizmet alan toplulukların erişimini arttırarak hem uygun fiyatlı hem de temiz ışık kaynaklarına erişimi artırıyoruz.

SDG 8 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 8 - İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

İş ve ekonomik büyümeyi teşvik ederek; çalışanların ve tedarikçilerin güvenliğini ve refahını artırarak herkes için daha iyi bir yaşam kalitesine katkıda bulunmak istiyoruz. Teknik ve iş becerileri gelişimine sahip 10.000 aydınlatma girişimcisini desteklemeye kararlıyız. Sürdürülebilir tedarik zinciri programımız tedarikçilerimizin çalışanları için çalışma koşullarını iyileştirmelerine yardımcı oluyor. 

SDG 11 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 11 - Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar

Amaç 11: Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar

Sürdürülebilir ürünlerimiz, sistemlerimiz ve hizmetlerimiz ;  The Climate Group and the World Green Building Council gibi sivil toplum kuruluşları ile birlikte LED aydınlatma programlarımız, şehirlerin çevresel etkilerini azaltmaya yardımcı olurken, onları daha akıllı, daha güvenli ve daha canlı hale getiriyor. Ayrıca, yerel topluluklar için olumlu sosyo-ekonomik etkileri olan projelerle binaların renovasyon oranını hızlandırıyor, altyapılarını daha iyi hale getiriyor ve kaçınılmaz emisyonları azaltıyoruz.

SDG 12 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 12 - Sorumlu Üretim ve Tüketim

Amaç 12: Sorumlu Üretim ve Tüketim

Döngüsel ekonomi programımız ile 3D baskı, servis edilebilir armatürler, değiştirilebilir bileşenlere sahip ışıklar ve dairesel hizmetler de dahil olmak üzere malzemeleri kurtarmak için kolay kurulum, yeniden kullanım ve daha uzun ömürler için tasarlanmış ürünler sunuyoruz.

SDG 13 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 13 - İklim Eylemi

Amaç 13: İklim Eylemi

Çeşitli enerji verimliliği ve karbon azaltma programları uyguladık ve 2020’de karbon nötrlüğüne ulaştık. Ayrıca, tedarikçilerimizin de  çevresel ayak izlerini azaltmalarına yönelik önlemler uyguluyoruz. Bağlantılı ve enerji tasarruflu ürün, sistem ve hizmetler ve solar ürünleri portföyümüz, sürdürülebilir tüketim kalıplarına uygun düşük karbonlu alternatifler sunmaktadır. 

Video

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.