dhl

DHL

DHL İş Modellerini Küresel Hedefler ile Nasıl Uyumlaştırıyor?

SDG 3 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 3 - Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Amaç 3: Sağlık ve Kaliteli Yaşam

Çalışanların sağlıklı ve kaliteli yaşamlarının sürdürülebilmesi için çalışma alanlarının sağlık açısından uyumunun değerlendirmesini sağlamakta, sağlıklı yaşamla ilgili çalışanlarımıza semirler düzenlenmekte ve düzenli bilgilendirmeler sağlanmaktayız. Yine çalışanların sağlıklı ve kaliteli yaşamını sürdürmek için yaz boyunca voleybol, basketbol, pilates, koşu gibi tüm çalışanların dahil olabileceği spor aktiviteleri sağlamış olup, kış dönemi içinde basketbol ve voleybol için bu aktivitelerin devamını getirmektedir.

SDG 5 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 5 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Amaç 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Lojistik sektöründeki erkek çalışan algısını değiştirme hedefi olan DHL’in kadın forklift operatörleri ile sektörde kadının da yerinin olduğunu ve üst yönetim kadrosunda belirli oranda kadın yöneticiye yer vermesiyle bu eşitsizliğin önüne geçmeyi hedeflemektedir.

SDG 7 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 7 - Erişilebilir ve Temiz Enerji

Amaç 7: Erişilebilir ve Temiz Enerji

Global hedeflerinden biri olan 2050 yıl ıkarbon nötr tesis için çalışmalarına başlamış bulunmakta olup, karbon nötr tesis yolunda yol haritasını çıkarmış bulunmaktadır. Solar panel projeleri, led aydınlatmalar, li-ion pil ile çalışan ekipmanlar, temiz yakıt kullanımları vb. konular üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

SDG 8 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 8 - İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

SDG 10 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 10 - Eşitsizliklerin Azaltılması

Amaç 10: Eşitsizliklerin Azaltılması

SDG 13 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 13 - İklim Eylemi

Amaç 13: İklim Eylemi

İlklim krizinin önüne geçmek ve döngüsel ekonomiye katkı sağlamak için, projeler geliştirmektedir. Global hedefler ve ülke hedeflerini belirleyerek bir yol haritası çıkarmıştır. DHL ormanı, fidan bağışı kampanyaları, temiz enerji kullanımı, plastik ve kağıt kullanımı azaltımı projeleri vb. konularda prjeler geliştirmiş ve uygulamaktadır.

SDG Map E-bülten

SDG Map E-Bülten

*
*
*

Kişisel verileriniz, Gizlilik ve Çerez Politikası kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.